Genel Bilgiler

 

Günümüz iş yaşamı gün geçtikçe karmaşıklaşan, iş görenlerin çok daha fazla nitelik sahibi olmasını gerektiren, işletmeler ve bireyler arası rekabetin üst düzeyde olduğu bir ortamda şekillenmektedir.

Bölümümüz, söz konusu iş dünyasına uygun nitelikte muhasebe, finans, pazarlama uzmanları ile profesyonel yöneticiler yetiştirmek amacını taşımaktadır.

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü, 100'ün üzerinde öğretim elemanından oluşan akademik kadrosu ve kurumsal yapısı ile her yıl ortalama; 1800 öğrenciye hizmet veren, 400 civarında mezun veren bir bölümdür.

Üniversitemizin Göztepe Yerleşkesinde eğitim hizmetini sürdüren bölümümüz; Erasmus programı dahilinde, kısa süreli öğrenim amacıyla öğrencilerimizi yurtdışındaki üniversitelerin işletme okullarına göndermek suretiyle hem öğrencilerimizin bilimsel bilgi birikimlerini ve kültürel deneyimlerini artırmak hem de uluslararası alanda sahip olunan akademik deneyimini artırmak çabası içerisindedir.

İşletme Bölümü Lisans Programı; "İnsan Kaynakları Yönetimi", “Muhasebe ve Finansman”, “Pazarlama”, “Sayısal Yöntemler”, “Ticaret Hukuku”, "Üretim Yönetimi" ve “Yönetim ve Organizasyon” Anabilim dalları dahilinde açılan derslerden oluşmaktadır.

Lisans programının ilk senesinde, daha çok genel bilgi birikimi içeren, işletmecilik alanına temel teşkil eden dersler yürütülmektedir. Programın ikinci ve üçüncü senelerinde ise işletme alanındaki alt branşlar üzerinde derinlemesine bilgi edinmeye, araştırma yapmaya ve pratik geliştirmeye yönelik dersler yürütülmektedir.Bu sayfa Business Administration tarafından en son 29.08.2018 09:41:33 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM